CK FANY logo

To najlepšie z Anglicka - Londýn - Windsor - Stonehenge - Stratford - Up-on Avon - Oxford
8-dňový zájazd

8-dňový zájazd

Rezervácia

1. deň

Odchod zo Slovenska cesta nonstop cez Rakúsko, Nemecko do Belgicka.

2. deň

V ranných hodinách príchod do malebného a historického mesta Belgicka – BRUGGY, poprepájanom kanálmi /pripomína talianske Benátky/.9.hod. prehliadka mesta a osobné voľno počas bezpečnostnej prestávky autobusu. Najprv navštívite centrum mesta. Dominantou námestia je 83 m vysoká veža so zvonkohrou, štítové domy, radnica a Bazilika sv. Krvi /postavená pre uloženie kvapiek Kristovej krvi dovezenej t.1149 križiakmi zo Sv. Zeme/.Ďalšie chrámy v meste: kostol sv. Spasiteľa, kostol P. Márie so sochou p. Márie od Michelangela. Štýlové obchodíky s čipkou, kaviarne, možnosť plavby po kanáloch mesta. Podvečer odchod na hotelové ubytovanie vo francúzskom Dunkerque – 70 km –hotel PremiereClasse alebo Etap 1/2 S+WC+TV.

3. deň

Kontinentálne raňajky, cca 6.30 H, presun k EUROTUNELU Calais cca 45 km/ Coquelles – Folkestone – prejazd trvá 35 min. oproti lodnému trajektu /75 min./. Odchod trajektu - Eurotunel o cca 9.20 SEČ /check-in time 8.50/ Po colnom vybavení si posuniete hodinky o 1 hod. dozadu, tj. príchod do Folkenstone o 8.55 hod. /čas vo VB/ a vydáte sa na cestu ostrovom do Salisburskej planiny, kde si pozriete najznámejšiu predhistorickú pamiatku v Európe STONEHENGE, Monolitická kamenná "svätyňa" pochádzajúca cca z doby bronzovej /v prípade čas. možností krátka zastávka v blízkom Salisbury - prehliadka nádhernej ranogotickej katedrály s najvyššou vežou v Anglicku/. Podvečer príchod do LONDÝNA. V prípade čas. možností pešia prechádzka - Parlament, Big Ben, Westminster Abbey-zvonku. Večer hotelové ubytovanie** typ hotel Etap ,1/2 S+WC+TV

4. deň

Kontinentálne raňajky. Po raňajkách zamierite na severozápad a to do STRATFORD upon AVON, malebného mestečka, ktoré preslávil jeho rodák W. Shakespeare. Pri pešej prehliadke navštívite nielen jeho dom, ale aj miesto posledného odpočinku, kostol Holy Trinity a ďalšie domky, ktoré sú späté s ďalšími členmi Shakespearovej rodiny /Dom manželky Anne Hathway, Dom rodičov: Dom Mary Arden.../ Potom sa presuniete do svetoznámeho OXFORDU, ktorého univerzita je najstaršou v Anglicku . Predtým sa ešte nakrátko zastavíte v blízkom Blenheim Palace /rodisko britského premiéra W. Churchila/. Návrat do hotela v Londýne.

5. deň

Kontinentálne raňajky, celodenná prehliadka LONDÝNA /Kensingtonské záhrady s Kensingt. palácom – zvonku, Hyde Park, Buckingham Palace – zvonku, Park sv. Jakuba / v prípade záujmu turistov a po dohode so sprievodcom možnosť vstupu za príplatok do Westminster Abbey. Po Whitehall a popri Downing Street prejdete na Trafalgar Square s National Galery - vstup zdarma. Popoludní možnosť návštevy múzea voskových figurín M.Tussaud´s za príplatok alebo British museum - zdarma alebo Albert - Victoria Museum - zdarma ./ v prípade záujmu celej skupiny o múzeum voskových figurín sa prehliadka v tento deň môže začať aj týmto múzeom a pokračovať ďalej podľa programu/. Podvečer po osobnom voľne návšteva rušných obchodných ulíc Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Soho, návrat do hotela v neskorších večerných hodinách.

6. deň

Kontinentálne raňajky, presun do kráľovského WINDSORU, prehliadka mesta so zámkom, ktorý je sídlom anglických panovníkov/. Možnosť vstupu do zámku. Odtiaľ presun späť do Londýna s návštevou časti GREENWICH /Kráľovské observatórium a nultý poludník/ a modernej štvrte Docklands /krátky okruh autobusom/. Podvečer návšteva najväčšej súčasnej londýnskej atrakcie LONDON EYE/Londýnske oko/-vstup. Tu aj možnosť večerného občerstvenia – reštaurácie, rýchle občerstvenie. v ind. réžii. Večer návrat do hotela.

7. deň

Po raňajkách pešia prehliadka LONDÝNA. Počas 9-hod.bezpečnostnej prestávky autobusu si pozriete , Hradný areál Tower, Tower Bridge, Katedrálu sv. Pavla, prípadne časť Barbican, osobné voľno. Poznámka: Pri odchode z Londýna v prípade časových možností /záleží od premávky/, krátky okruh autobusom po modernej časti Docklands, Greenwich, prípadne ak bude mať záujem skupina presun metrom z Toweru . Podvečer cca 18.30 H odchod z Londýna /britský čas/ do Folkestone k Eurotunelu /cca 130 km/ – check-in 22.46 H /britský čas/ prejazd o 23.16H /britského času/, cesta trvá 35 min. Po prechode na francúzsku stranu si posuňte hodinky o 1 hodinu dopredu, na čas príchodu trajektu o cca 00.51 H /SEČ/. Cesta nonstop nočnou jazdou do francúzskeho STRASBOURGU.

8. deň

Príchod v ranných hodinách do alsaského STRASBOURGU - sídla Európskeho Parlamentu. 9- hod. prehliadka a osobné voľno počas bezpečnostnej prestávky autobusu: budovy Európ. Parlamentu a Rady Európy, historické jadro mesta položené na kanáloch rieky Rýn /štýlové strechy domov, katedrála Notre-Dame.../ Možnosť 1,5 hod. plavby po kanáloch mesta. Odchod v podvečerných hodinách cesta nonstop cez Nemecko, Rakúsko.

9. deň

Príchod na Slovensko v poludňajších hod

Cena

410,- € /os.

Cena zahŕňa

4 x hotelové** ubytovanie v 1/2 S+WC+TV v Londýne, ubytovanie – periféria Londýna, typ Etap, 1 x tranzitné ubytovanie v 1/2 S+WC+TV typ Premiere Classe alebo Etap 5 x kontinentálne raňajky, spiatočný trajekt Calais - Folkestone Eurotunnel, sprievodcu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/ Scania, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky

komplexné cestovné poistenie Union 12,60 EUR/os/deň, 1/1 izba 95 EUR/zájazd

Možné vstupy

Bruggy: plavba po kanáloch Bruggy max. 7 EUR/os, chrámy zdarma,

Anglicko: 90 - 100 GBP,

Strasbourg: cca 10 EUR

Rezervácia